Sala gimnastyczna przy słubickim liceum jest już gotowa - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- Już za kilka dni będą mogli z niej korzystać uczniowie i nie tylko – ogłosił w piątek starosta Leszek Bajon, który podziwiał nowy obiekt z senatorem Władysławem Komarnickim i wicedyrektorką Zespołu Szkół Licealnych Jolantą Górą. - Kiedy początek budowy przypadł na realizowany przez powiat słubicki program naprawczy, mało kto wierzył, że się uda. Dziś możemy nie bez dumy powiedzieć, że daliśmy radę - dodał starosta.

Jako że sala gimnastyczna została zbudowana dzięki wydatnej pomocy samorządu województwa (który dołożył na ten cel 2,5 miliona złotych), nie mogło zabraknąć marszałka województwa lubuskiego Marcina Jabłońskiego.

- Początek tej jakże koniecznej inwestycji miał miejsce w niełatwym czasie. Toteż tym bardziej cieszę się z jej ukończenia – mówił.

Koniec budowy potwierdził Łukasz Zaworski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. – Sala gimnastyczna nadaje się pod względem technicznym do użytku. Czekamy jeszcze na ostatnie formalności, po czym na parkiet oraz trybuny będą mogli wejść uczniowie – oznajmił.

Oficjalne otwarcie nastąpi zaś 1 września, z początkiem nowego roku szkolnego.

- Żadne słowa nie oddadzą mojej radości z przekazania tej sali do użytku - podkreślała Jolanta Góra. Wygląda więc na to, że tym razem nasza młodzież przywita pierwszy dzwonek z dużo większą radością!

Share