„Zielona Przystań Powiatu” w Cybince oficjalnie otwarta! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- Nareszcie znalazło się dla nas miejsce, w którym możemy się spotkać, porozmawiać, wziąć udział w różnorodnych zajęciach oraz zapomnieć, co to samotność i problemy związane z naszym wiekiem – nie kryli dziś radości seniorzy z Cybinki, którzy byli obecni przy uroczystym otwarciu ich placówki. Czyli obiektu, który, można to śmiało stwierdzić, stał się ich drugim domem.

I nic dziwnego - w budynku, w którym jeszcze niedawno znajdował się dom dziecka „Nasza Chata”, powstała „Zielona Przystań Powiatu”, czyli miejsce pomocy asystenckiej, opiekuńczej i zdrowotnej.

Inaczej mówiąc, to dom dziennego pobytu dla dwudziestu osób lub rodzin zagrożonych ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym.

- Trzeba docenić zaangażowanie wicestarosty Roberta Włodka, burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka oraz członka zarządu powiatu Sebastiana Łukaszewicza, dzięki którym ten budynek zyskał drugie życie i z powodzeniem będzie spełniał jakże ważną funkcję – mówił po uroczystym przecięciu wstęgi starosta Leszek Bajon.

To jednak nie wszystko – w ramach tego samego projektu ruszyła także Akademia Rozwoju Umiejętności, w której prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży z powiatu słubickiego, w tym dla wychowanków z placówek opiekuńczych.

Całkowita wartość tego zadania to ponad 1,1 mln złotych, zaś z Europejskiego Funduszu Społecznego udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie ponad miliona złotych.

IMG 6147

tablica 7.5

Share