Tomograf jest już gotowy do użycia. Jednak nowego sprzętu w szpitalu jest znacznie więcej - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że słubicka lecznica zakupiła tomograf komputerowy i przygotowuje na jego potrzeby specjalne pomieszczenie. Dziś urządzenie jest już na miejscu, gotowe na przyjmowanie mieszkańców. A wkrótce zarząd szpitala rozpocznie starania o kontrakt z NFZ, by pacjenci mogli korzystać ze sprzętu bezpłatnie.

Tomograf nie jest jedyną nowością w szpitalu, który systematycznie wzbogaca się o kolejne ważne urządzenia. Wystarczy wspomnieć o aparacie ultrasonograficznym, instrumencie do kompresji klatki piersiowej czy narzędziach chirurgicznych, specjalnych łóżkach, fotelu i innych meblach medycznych.

To jednak nie wszystko - wkrótce bowiem zakupiony zostanie wideolaryngoskop do trudnej intubacji, bronchofiberoskop, umożliwiający pielęgnację i intubację dróg oddechowych, a także ssak próżniowy oraz kolejne meble.

Z zakupu nowego sprzętu cieszy się starosta Leszek Bajon. - Od początku kadencji, konsekwentnie z zarządem i Radą Powiatu, dążymy do rozbudowy i modernizacji szpitala. Nie ma bowiem ważniejszego zadania dla samorządu niż dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców – zaznacza starosta.

Share