Za nami Konwent Powiatów Województwa Lubuskiego - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

W Międzyrzeczu spotkali się lubuscy starostowie, wśród nich słubicki, Leszek Bajon. O czym dyskutowano?

Rok ma się ku końcowi, czas więc na podsumowania. Wzięli się za nie także starostowie, zaś idealną okazją ku temu był wczorajszy Konwent Powiatów Województwa Lubuskiego, który odbył się w Międzyrzeczu. Nie zabrakło również tematów związanych z rolą samorządu powiatowego na różnych szczeblach.

Rozmawiano m.in. o udziale przedstawicieli powiatów w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, a także nad stałą obecnością w posiedzeniach komisji sejmowych i senackich oraz w Komitecie Regionów Unii Europejskiej.

Była też mowa o pracy w innych zespołach, zajmujących się przygotowaniami do nowego okresu, w którym przyznawane będą środki unijne.

Gospodarzem spotkania była starosta międzyrzecka Agnieszka Olender, zaś przewodniczył mu starosta żagański Henryk Janowicz.

- Dziękuję za zaproszenie i konstruktywne rozmowy. A wszystkim uczestnikom raz jeszcze życzę wesołych świąt i wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku - mówi L. Bajon.

Share