Młodzi pasjonaci podsumowali kolejną odsłonę Akademii Małego Leśnika - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

 - Doskonała zabawa, połączona z edukacją. Szkoda, że to już koniec – mówili w Starościnie uczestnicy Akademii Małego Leśnika, podczas niedzielnego podsumowania tegorocznej edycji. Starosta Leszek Bajon objął imprezę swoim patronatem i ufundował upominki dla młodych miłośników lasu.

 - Wieńczące projekt spotkanie rozpoczęło się od pokazu, podczas którego można było podziwiać umiejętności pilarzy. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie trofeów myśliwskich z całego świata, znajdujących się w tzw. Łuckiewiczówce. Tutaj, w roli przewodnika, nieoceniony okazał się dyrektor Technikum Leśnego w Starościnie Przemysław Jarosik – opowiada koordynator Akademii i regionalista Damian Utracki.

Jednak najważniejszym momentem był uroczysty apel, podczas którego odbyło się pasowanie na Małego Leśnika, połączone z wręczeniem atrakcyjnych upominków. Podziękowano także Annie Gandeckiej z Nadleśnictwa Rzepin, za podzielenie się z uczestnikami bezcenną wiedzą.  A wszystko to przy dźwiękach rogów sygnalistów myśliwskich.

III edycja Akademii Małego Leśnika przeszła do historii. Jednak już odliczamy czas do następnej! Więcej zdjęć z podsumowania znajdziecie na naszym profilu na Facenooku.

fot. Julia Wieckowska, Marta Jednoszewska

Share