Mamy prawie 165 tysięcy na remont sali gimnastycznej przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ośnie Lubuskim - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Wczoraj radni wojewódzcy rozstrzygnęli ostatecznie konkurs „Lubuska Baza Sportowa” i udzielili dotacji jednostkom samorządu terytorialnego na dofinansowanie inwestycji w zakresie infrastruktury sportowej. Powiat słubicki otrzymał aż 164.600 zł wsparcia na modernizację sali gimnastycznej przy Młodzieżowym Ośrodku Wsparcia w Ośnie Lubuskim. Drugie tyle samorząd powiatowy dołoży do remontu z środków własnych.

Wygląda więc na to, że dla MOS-u nadchodzi dobry czas: bo trzeba przypomnieć, że niedawno, w ramach "Polskiego Ładu", powiat słubicki otrzymał 4.250.000 zł. Ta kwota z kolei będzie przeznaczona na adaptację jednego ze skrzydeł placówki na potrzeby internatu.

Wracając do „Lubuskiej Bazy Sportowej”: w ramach konkursu wsparcie otrzymały także trzy gminy z naszego powiatu: Górzyca - na przebudowę boiska sportowego w Czarnowie (100 tys. zł), Rzepin - na budowę szatni przy boisku w Kowalowie (99.300 zł) i Słubice - na budowę terenu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej w Kunowicach (90 tys. zł).

Po raz kolejny dziękujemy radnym i zarządowi województwa za przychylność i wsparcie. Szczególne podziękowania należą się radnej Marii Jaworskiej, która jest także szefową sejmikowej komisji kultury, edukacji, sportu i turystyki, a także członkom zarządu województwa: Marcinowi Jabłońskiemu i Łukaszowi Poryckiemu.

Share