Każdego dnia przybywa zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. W powiecie słubickim z każdym dniem przybywa nowych zgłoszeń. Każde z nich jest weryfikowane przez policjantów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna mapa, która  pozwala na wymianę informacji o zagrożeniach pomiędzy policją a społeczeństwem. Dzięki zgłoszeniom wiemy, jakie zagrożenia są dla mieszkańców najbardziej uciążliwe i w jakiej sferze należy podjąć współpracę z innymi podmiotami żeby je wyeliminować. Za pomocą tego narzędzia, każdy ma wpływ na to co dzieje się w jego miejscu zamieszkania, dlatego warto z niego korzystać. Wystarczy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, powiatowej czy też miejskiej policji. Po otwarciu aplikacji należy wprowadzić zgłoszenie wybierając kategorię zagrożenia, a następnie zaznaczyć na mapie miejsce występowania. Warto także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik. To ułatwi weryfikację zgłoszenia.

Pamiętajmy, żeby z narzędzia korzystać rozsądnie. Zawarty w aplikacji katalog dostępnych zgłoszeń jest bardzo szeroki, a każda otrzymana informacja jest kilkukrotnie sprawdzana przez policjantów. Znajdziemy w niej między innymi takie kategorie jak: dzikie wysypiska, akty wandalizmu, nieprawidłowe parkowanie, przekroczenie dozwolonej prędkości, nielegalne rajdy samochodowe czy też spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych bądź grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją. Każda z zawartych w aplikacji kategorii jest bardzo istotna i ma duże znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

Pamiętaj, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

asp. Agnieszka Kaczmarek 

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

Share