82 lata temu wbito Polsce nóż w plecy - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- Moje pokolenie jest jednym z ostatnich, mającym okazję wysłuchać wstrząsających relacji z tamtych dni z ust ludzi, którzy przeżyli piekło II wojny światowej. Dlatego obiecuję, że będę przekazywał swoim dzieciom, i nie tylko, historię tych tragicznych wydarzeń, by pamięć o nich nigdy się nie zatarła - mówił dziś, podczas obchodów Dnia Sybiraka i 82. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę wicestarosta Robert Włodek. Towarzyszył mu przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza.

W zorganizowanej przez słubickie Koło Związku Sybiraków uroczystości wzięli udział samorządowcy, uczniowie, przedstawiciele służb mundurowych, kombatantów oraz stowarzyszeń. Wszyscy złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Wolną, Niepodległą Polskę. Nie zabrakło patriotycznych pieśni, w pięknym wykonaniu uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach.

Share