Starosta Leszek Bajon: zero tolerancji dla pijanych kierowców! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Do moich najbardziej przykrych obowiązków należy zatrzymywanie praw jazdy kierowców, którzy jechali na podwójnym gazie. Niektórzy z Was zapewne sądzą, że nie ma się czym martwić, że to przesada, że to pewnie kilka takich przypadków rocznie... Otóż nie. Czas na zimny prysznic:

Tylko w ubiegłym roku zostałem zmuszony do odebrania 228 praw jazdy kierowcom z powiatu słubickiego za prowadzenie pod wpływem alkoholu. W tym roku nie jest lepiej – mimo, że do jego końca jeszcze daleko, zatrzymałem już 175 praw jazdy. I, trzeba podkreślić, nie za przekroczenie dozwolonej prędkości (choć takich przypadków jest również, niestety, sporo), lecz za alkohol.

Te liczby nie tylko nie kłamią, ale i szokują. Pokazują, że mimo niezliczonej ilości apeli, ostrzeżeń i kampanii, wielu mieszkańców naszego powiatu ma za nic życie swoje oraz innych. W dodatku nie brak kierowców, którzy wsiadają za kółko w stanie silnego upojenia alkoholowego – pod koniec 2019 roku jeden z mieszkańców tylko cudem nie zabił siebie lub któregoś z przechodniów – zatrzymany do kontroli, wydmuchał aż 3,5 promila. To niechlubny rekord.

Podsumowując: widząc praktycznie codziennie w mediach ogrom tragedii, jakie są powodowane przez kierowców pod wpływem alkoholu, a także czując frustrację, żeby nie powiedzieć: wściekłość, gdy po raz kolejny podpisuję decyzję o konfiskacie prawa jazdy, z całego serca przyłączam się do ogólnopolskiej akcji „Stop pijanym kierowcom”. Jej wspieranie rozpocznę od apelu, który zna chyba każdy, a jednak wielu lekceważy: piłeś? Zastanów się dwa razy, zanim wsiądziesz do auta, ryzykując zniszczenie życia swojego oraz innych.

Starosta Słubicki

Leszek Bajon

Share