Medycyna również powinna być bez granic - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- Mieszkańcy powiatu słubickiego coraz częściej pytają, dlaczego w razie zawału serca czy wylewu nie mogą udać się do szpitala w pobliskim Frankfurcie, lecz muszą jechać do Zielonej Góry czy Gorzowa - mówił starosta Marcin Jabłoński podczas wczorajszej konferencji "Możliwości polsko-niemieckiej współpracy w sektorze zdrowia". 


- Żeby tę sytuację zmienić, przydałby się program pilotażowy, wprowadzony w wybranym regionie pogranicza. Wyciągnięte z niego wnioski pozwoliłyby na zmianę dziś obowiązujących przepisów w zakresie specjalistycznych działań medycznych, z korzyścią dla mieszkańców obu stron Odry - dodał starosta. 
Zgadzał się z nim szef Resortu Zdrowia w Ministerstwie Pracy, Spraw Społecznych, Zdrowia, Kobiet i Rodzin Brandenburgii Thomas Barta. W dyskusji udział wzięli także m.in. zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Grażyna Dobroczyńska, prezes Stowarzyszenia na rzecz Polsko-Niemieckiej Współpracy w Ochronie Zdrowia, a zarazem
wiceprezes Centrum Medycznego Brandmed Joanna Józefiak oraz prof. dr med. Konrad Meissner z Kliniki Anestezjologii w Greifswald, który przedstawił wykład pt. „Polsko-niemiecka współpraca w sektorze
zdrowia w roku 2020”. 
Dziś druga część konferencji. Jej pełen program jest dostępny na stronie internetowej Centrum Medycznego Brandmed.

Udostępnij