Mikołaj odwiedził rodziny zastępcze i dzieciaki z "Naszej Chaty" - Powiat Słubicki

- Czy byłeś grzeczny cały rok? - Tak... ale... to trzeba cały rok? No, różnie z tym bywało... - Tak myślałem... Ale nie było chyba tak źle, prawda? Z pewnością zasłużyłeś na prezent. - O tak, na pewno!

Zapewne się domyślacie, że to fragment rozmowy pewnego pana w czerwonym stroju i z siwą brodą z kilkuletnim chłopcem. Tak, tak, zgadliście! Ów malec był jednym z wielu uczestników wczorajszej zabawy mikołajkowej dla rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu oraz dzieci z „Naszej Chaty”. To przedświąteczne spotkanie zorganizowało w starostwie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które jak zwykle stanęło na wysokości zadania.

- Jestem zdumiony, że salę, w której zwykle odbywają się sesje Rady Powiatu, można zmienić w cudowne pomieszczenie, wypełnione świąteczną atmosferą – mówił starosta Leszek Bajon, pod którego patronatem odbyła się impreza i który pomógł Mikołajowi w zakupie fantastycznych prezentów. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku, który nasi goście zajadali przy dźwiękach kolędowego koncertu, zagranego przez uczniów słubickiej szkoły muzycznej

A potem na sali rozległo się gromkie: "już jest!" i w drzwiach ukazał się... święty Mikołaj, który raźno zabrał się do rozdawania prezentów. - Cieszymy się, że te mikołajkowe spotkania stały się już tradycją. I cieszymy się, że o nas pamiętacie - śmiali się uczestnicy dzisiejszej zabawy. Cała przyjemność po naszej stronie i.. wraz z wami odliczamy już dni do pierwszej gwiazdki!

Więcej zdjęć z wczorajszego spotkania z Mikołajem znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.