Przychodnia POZ przy szpitalu już przyjmuje pacjentów. Do tej pory zapisało się 3 tysiące mieszkańców! - Powiat Słubicki

- Pandemia pokazała nam, jak ważna dla pacjentów jest dostępność do usług medycznych. Stąd nasza decyzja o uruchomieniu przy szpitalu przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej - mówił dziś starosta Leszek Bajon, który wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Wiesławem Kołoszą oraz prezesem lecznicy Adamem Koniukiem oglądał nowy obiekt.

A trzeba przyznać, że jest na co popatrzeć - świeżo wyremontowane pomieszczenia, nowoczesne gabinety, wygodna poczekalnia, a na ścianach piękne prace wychowanków Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach. Przychodnia mieści się tuż przy bramie wjazdowej do szpitala, od strony ulicy Nadodrzańskiej.

- Póki co, do dyspozycji pacjentów jest dwóch lekarzy, jednak docelowo będzie ich więcej - zapewniał prezes szpitala, zachęcając mieszkańców do składania deklaracji do POZ. Można to zrobić w czasie pracy przychodni, czyli od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 18.00. Zapraszamy! Dodajmy, że w ostatnich dniach zapisało się już 3 tysiące osób.