Remont drogi powiatowej nr 1252F na odcinku Urad - Świecko - Powiat Słubicki

Całkowita wartość projektu:  600 000 PLN

Dofinansowanie w ramach programu: 300 000 PLN

Wkład własny Powiatu Słubickiego: 300 000 PLN

Remont ww. drogi ma na celu poprawienie stanu technicznego nawierzchni. Wykonanie powierzchniowego utrwalenia poprawi szorstkość nawierzchni, zamknie nieszczelności i zahamuje dalszą destrukcję nawierzchni. Remont nie wpłynie na zmianę żadnego
z parametrów drogi.

Droga powiatowa nr 1252F, łącząca cztery miejscowości: Świecko, Rybocice, Kunice i Urad, jest z jednej strony drogą dojazdową
do drogi krajowej nr 29 Słubice-Zielona Góra, z drugiej zaś strony łączy się w miejscowości Urad z drogą wojewódzką nr 134.

Droga w przypadku wystąpienia utrudnień ruchu stanowi również drogę alternatywną do drogi krajowej nr 29. W razie wystąpienia zagrożenia powodziowego jest drogą dojazdową, która docelowo prowadzi do koryta rzeki Odry.

Droga powiatowa użytkowana jest również przez turystów, ponieważ przebiega po niej szlak pn. "Górzyca-Kłopot. Transgraniczny szlak rowerowy Odra-Nysa (Łęgi Odrzańskie)", który prowadzi od Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Górzycy do Muzeum Bociana Białego w Kłopocie.

Kolejny projekt przedstawiony poniżej realizowany był przez Powiat Słubicki w ramach programu dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej.