Kasa z zewnątrz jest do wzięcia! Jak po nią sięgnąć? - Powiat Słubicki

Widać, że coraz więcej mieszkańców powiatu słubickiego zdaje sobie sprawę z tego, że kasa z Unii i innych źródeł jest na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko wiedzieć, jak po nią sięgać. A między innymi o tym była mowa na dzisiejszym, bezpłatnym spotkaniu, podczas którego sala konferencyjna starostwa pękała w szwach!

Miło nam, że większość uczestników to członkowie powiatowych stowarzyszeń i organizacji, którzy jak gąbka chłonęli wiedzę na temat pozyskiwania środków na swoją działalność z funduszy zarówno europejskich, jak i krajowych.
- Omówiliśmy warunki przyznania wsparcia, wskazaliśmy też dokumenty, strony internetowe oraz podmioty oferujące dofinansowanie z Unii Europejskiej oraz źródeł rządowych - tłumaczyli nam organizatorzy z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp.
Było też o harmonogramie otwartych konkursów ofert oraz kwot przeznaczonych na wsparcie w poszczególnych obszarach. Przedstawiono również nowy regulamin Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubuskiego.
- To bardzo cenne informacje! Na pewno z nich skorzystamy. W dodatku wszystko zostało omówione przystępnym językiem - oceniali spotkanie jego uczestnicy.
A organizatorom, w imieniu starosty oraz stowarzyszeń i organizacji z terenu naszego powiatu, serdecznie dziękujemy!