Porozumienie dwóch powiatów weszło w życie! - Powiat Słubicki

Udało się! Od wtorku dzieci z terenu powiatu słubickiego, które są niewidome, słabowidzące, niesłyszące oraz niedosłyszące, a także cierpiące na autyzm czy zespół Aspergera, mogą korzystać z usług Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sulęcinie.

26 lutego radni obu powiatów zatwierdzili porozumienie w tej sprawie.
Dlaczego poradnia w Sulęcinie? Placówka ta jest bowiem uprawniona do wydawania odpowiednich orzeczeń, opinii lub diagnoz osobom z wymienionymi schorzeniami.
- Należy dodać, że poradnia w sąsiednim powiecie posiada zespół specjalistów, mających odpowiednie kompetencje w tym zakresie - podkreślała podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Urszula Zakowicz, naczelnik Wydziału Oświaty w starostwie.

A poza tym...

Podczas wtorkowej sesji podjęto także uchwały m.in. w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim oraz w sprawie zmiany uchwały dotyczącej rozkładu godzin aptek na terenie powiatu. Przedstawiono również informacje na temat funkcjonowania w powiecie nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku oraz o sprzedanych w ubiegłym roku nieruchomościach, należących do powiatu.
Pełne nagranie VI sesji Rady Powiatu można obejrzeć tutaj: