Wstęgi poszły w ruch! Dzienny Dom Senior+ oficjalnie otwarty! - Powiat Słubicki

Stało się! Choć pierwszy w powiecie Dzienny Dom Senior+ funkcjonuje już od stycznia, dziś uroczyście dokonano jego otwarcia!

- Takie placówki powinny być w każdej gminie, w każdym powiecie. Pomoc osobom w podeszłym wieku to nie tylko przerzucanie papierów, ale także działanie. Widać, że władze powiatu słubickiego zdają sobie z tego sprawę - mówiła dziś, tuż przed przecięciem wstęgi, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.
- Gratuluję podejścia władz powiatu do tego typu spraw. Nie ma bowiem ważniejszych projektów, niż te związane z osobami starszymi - dodała pani marszałek, deklarując swoją pomoc przy realizacji innych tego typu przedsięwzięć. Wręczyła też placówce wspaniałego anioła.

Sprawy seniorów na czołowym miejscu

- Ten projekt cieszy mnie szczególnie. Mam nadzieję, że zainspiruje on okoliczne gminy do podjęcia podobnych kroków. To bardzo ważne, że obecne władze powiatu w sposób odpowiedzialny kontynuują politykę poprzedniego zarządu w tym zakresie - nie krył radości członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.
- To właśnie w czasie, kiedy Marcin Jabłoński był słubickim starostą, podjęto decyzję o uruchomieniu tej tak potrzebnej placówki - przypomniał starosta Leszek Bajon, wręczając pensjonariuszom Domu upominek - nowoczesny odtwarzacz DVD.

Seniorzy się spisali. Niebo w gębie!

Podczas przecinania wstęgi nie mogło zabraknąć posłanki Krystyny Sibińskiej, przewodniczącej Powiatowej Rady Seniorów Barbary Kwiatkowskiej, wicestarosty Roberta Włodka oraz członków zarządu powiatu: Sebastiana Łukaszewicza i Macieja Błońskiego. Byli też powiatowi radni: Krzysztof Bohuszko i Monika Karasińska, która również nie przyszła z pustymi rękami - w podarowanych przez nią przepięknych fartuchach nasi seniorzy będą przygotowywać prawdziwe przysmaki! Podobne, jak dziś - bo trzeba podkreślić, że to oni upiekli ciasto dla naszych gości. - Niebo w gębie! - dało się słyszeć po sali. Naszych seniorów odwiedzili także: dyrektor Collegium Polonicum dr Krzysztof Wojciechowski, Katarzyna Lebiotkowska, prezes torzymskiego szpitala oraz jego dyrektor Tomasz Pisarek.
Tuż przed zwiedzaniem pachnącego nowością Dziennego Domu Senior+ poświęcił go ks. kan. Henryk Wojnar.
- Jestem osobą samotną, bez rodziny. Teraz, gdy powstało to miejsce, wszystko w moim życiu się zmieniło - mówiła ze łzami w oczach jedna z pensjonariuszek nowo otwartej placówki. Trudno chyba o lepszą rekomendację...

Więcej zdjęć z dzisiejszej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.