Jak wyglądała tegoroczna kwalifikacja wojskowa w powiecie słubickim? - Powiat Słubicki

210 kategorii zdrowia „A", 3 kategorie „B”, 20 kategorii „D" i 7 kategorii „E" - tak w skrócie przedstawiają się wyniki tegorocznej kwalifikacji wojskowej w powiecie słubickim.
Rozpoczęła się ona 4 lutego, a zakończyła w czwartek, kiedy to w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej odbyło się spotkanie podsumowujące - obecny na nim starosta Leszek Bajon podziękował komisji za sprawną pracę.

Kogo obejmowała tegoroczna kwalifikacja wojskowa?
- Wezwano mężczyzn urodzonych w 2000 roku oraz w latach 1995 - 1999, którzy nie posiadali określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej - mówi nam Mikołaj Jagła, główny specjalista ds. obronnych i obrony cywilnej w starostwie. To jednak nie wszyscy.
- Kwalifikacją objęto też osoby urodzone w latach 1998 - 1999, które zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej, kobiety urodzone w latach 1995-2000, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej - wylicza M. Jagła.
Przed Powiatową Komisją Lekarską w Słubicach stawiło się 94,6 proc. wezwanych rocznika podstawowego.