Frankfurt nad Odrą opublikował po raz pierwszy „Raport na temat kształcenia" - Powiat Słubicki

Do tej pory nie było tak obszernej i dokładnej publikacji, przedstawiającej krajobraz edukacyjny Frankfurtu nad Odrą.

Oprócz zaprezentowania w formie graficznej i tabelarycznej danych liczbowych odnoszących się do 2017 roku, raport koncentruje się na obszarach tematycznych związanych z ofertami kształcenia zaspokajającymi potrzeby mieszkańców w każdym wieku, rozwojem kompetencji językowych oraz zapewnieniem wykwalifikowanych pracowników. Nad sporządzeniem „Raportu na temat kształcenia” pracowało Biuro ds. kształcenia w Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji w ramach programu Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych „Edukacja integruje”. Program ten wspiera jednostki administracji samorządowej w rozwoju i umacnianiu miejsc kształcenia.

DSCN4945

Miasto Frankfurt nad Odrą dostrzegło potrzebę opracowania dokumentu, który zebrałby wszelkie informacje w zakresie kształcenia oraz dałby podstawę do dalszej pracy nad rozszerzeniem ofert edukacyjnych. Ze względu na transgraniczny charakter Dwumiasta w raporcie znalazły się również informacje o polskim systemie edukacji, ofertach kształcenia w Słubicach oraz dane liczbowe w tym zakresie. Raport ukazał się wyłącznie w języku niemieckim, jednakże opis wszystkich wykresów i tabel oraz podsumowanie wyników raportu zostały przetłumaczone na język polski. W załącznikach poniżej prezentujemy informacje, które mogą być interesujące dla wszystkich mieszkańców Dwumiasta.

Natalia Majchrzak

pdfStreszczenie-Raportu-na-temat-ksztalcenia---wersja-polska.pdf649.59 KB