Powiat mówi "nie" likwidacji słubickiego Sądu Pracy! - Powiat Słubicki

- Uważam, że to zła decyzja. Sąd Pracy powinien być nadal dostępny dla mieszkańców powiatu słubickiego i okolic - mówił wicestarosta Robert Włodek podczas dzisiejszej rozmowy z prezesem Sądu Rejonowego w Słubicach Renatą Sikorską.

Przypomnimy: zgodnie z decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości w słubickim Sądzie Rejonowym nie będzie już Sądu Pracy. Od kwietnia wszystkie sprawy pracownicze będą rozpatrywane w Gorzowie Wlkp.
- Samorząd powiatowy spróbuje przekonać ministra sprawiedliwości do zmiany tej niekorzystnej dla mieszkańców decyzji. Niekorzystnej nie tylko dla mieszkańców naszego powiatu, ale także sulęcińskiego i Kostrzyna nad Odrą - zaznacza wicestarosta.
Co na początek?
- Podczas najbliższej sesji Rady Powiatu zarekomenduję radnym projekt uchwały intencyjnej w sprawie utrzymania słubickiego Sądu Pracy. Jeśli radni przegłosują projekt, uchwała będzie przekazana ministrowi sprawiedliwości, który, mam nadzieję, weźmie ją pod uwagę - tłumaczy R. Włodek.
Wicestarosta podkreśla, że jego propozycja spotkała się aprobatą pani prezes, według której odebranie Słubicom sądu pracy oznacza nie tylko wiele niedogodności dla mieszkańców, ale uderza również w prestiż miasta i powiatu.
Czekamy zatem na podjęcie uchwały w tej sprawie. Najbliższa sesja Rady Powiatu odbędzie się 26 lutego.