Porozumienie powiatów w sprawie poradni coraz bliżej! - Powiat Słubicki

Już wkrótce dzieci z terenu powiatu słubickiego, które są niewidome, słabowidzące, niesłyszące oraz niedosłyszące, a także cierpiące na autyzm czy zespół Aspergera, będą mogły skorzystać z usług Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sulęcinie.

Placówka ta jest bowiem uprawniona do wydawania odpowiednich orzeczeń, opinii lub diagnoz osobom z wymienionymi schorzeniami.
- Należy dodać, że poradnia w sąsiednim powiecie posiada zespół specjalistów, mających odpowiednie kompetencje w tym zakresie - podkreśla Urszula Zakowicz, naczelnik Wydziału Oświaty w starostwie.
O porozumieniu w tej sprawie rozmawiali dziś: starosta Leszek Bajon, jego zastępca Robert Włodek oraz wicestarosta sulęciński Tomasz Prozorowicz. Nie mogło zabraknąć szefów obu poradni: Marzeny Kwiek (PPP w Słubicach) oraz Macieja Tondera (PPP w Sulęcinie).
- Porozumienie będzie podpisane jeszcze w lutym, a wejdzie w życie po zatwierdzeniu go przez radnych obu powiatów - zapowiada starosta Leszek Bajon.