Już wkrótce spotkanie konsultacyjne Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 - Powiat Słubicki

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza na spotkanie konsultacyjne projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 (KSRR 2030). Konsultacje odbędą się 21 stycznia o godz. 10:00 w Regionalnym Centrum Technologii i Wiedzy Interior Sp. z o.o. Sala A1 ul. Inżynierska 8, Nowa Sól.

Zapraszamy każdego, kto troszczy się o rozwój kraju i swojego regionu, a tym samym chciałby mieć wpływ na kształt dokumentu, który będzie określał m.in. cele, kierunki działań oraz ukierunkowanie środków finansowych pochodzących z budżetu państwa, jak i funduszy europejskich w nadchodzących latach.

Informacje na temat dokumentu oraz rejestracja uczestnictwa  dostępne są pod adresem www.miir.gov.pl/ksrr .

Zależy nam na każdej opinii. Dlatego też, jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w spotkaniu osobiście, prosimy o przesłanie swoich wniosków lub uwag na załączonym formularzu na adres Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! z dopiskiem "Konsultacje KSRR 2030". Uwagi można przesyłać do 23 stycznia 2019 r.

21 stycznia 2019 r. godz. 10:00

Nowa Sól, Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy Interior Sp. z o.o. Sala A1 ul. Inżynierska 8,

www.miir.gov.pl/ksrr

***

KSRR rozwija postanowienia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.) w zakresie obszaru Rozwój społecznie wrażliwy i terytorialnie zrównoważony. KSRR identyfikuje cele polityki regionalnej oraz działania i zadania, jakie dla ich osiągnięcia powinien podjąć rząd i samorządy terytorialne oraz pozostałe podmioty zaangażowane w tę politykę.

KSRR zastępuje dotychczas obowiązującą Krajową Strategię Rozwoju Regionalnego 2010-2020: Regiony, Miasta, Obszary Wiejskie, przyjętą przez rząd w 2010 r., uwzględniając aktualne uwarunkowania i wyzwania rozwojowe wynikające z procesów demograficznych, globalizacji oraz nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

KSRR jest podstawowym dokumentem strategicznym polityki regionalnej państwa w perspektywie do 2030 r. Strategia ta jest zbiorem wspólnych wartości, zasad współpracy rządu i samorządów oraz partnerów społeczno-gospodarczych na rzecz rozwoju kraju i województw.  Dokument określa systemowe ramy prowadzenia polityki regionalnej zarówno przez rząd wobec regionów, jak i wewnątrzregionalne. Odegra on w nadchodzących latach ważną rolę w procesie programowania środków publicznych, w tym funduszy UE.

Dokument prezentuje:

• jak dostosować się do zmian, które dzieją się wokół nas, by Polska była świadomym, odnoszącym korzyści uczestnikiem procesu globalizacji;
  • jak wykorzystać atuty regionu – w tym zasoby ludzkie i naturalne, zalety lokalizacyjne i instytucjonalne - do jego rozwoju;
  • mechanizmy współpracy pomiędzy: rządem, samorządem regionalnym, lokalnym, które umożliwiają ukierunkowanie krajowych i regionalnych strumieni finansowych na realizację powstających oddolnie wizji i planów rozwoju