Umowa na budowę sali gimnastycznej przy słubickim Ogólniaku podpisana! Odliczamy dni do rozpoczęcia prac - Powiat Słubicki

- To dla nas prawdziwe, wyczekiwane od lat święto! - nie kryła radości radna wojewódzka i dyrektor Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach Maria Jaworska, tuż przed podpisaniem umowy na rozpoczęcie budowy nowoczesnej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy słubickim Ogólniaku.
- Często uczestniczę w podpisywaniu tego typu umów. Ale mało która cieszy w takim stopniu, jak ta - dodał członek zarządu województwa Marcin Jabłoński.

Jest milion, można budować!

Przypomnijmy: jakiś czas temu radni wojewódzcy postanowili o przyznaniu milionowego dofinansowania na budowę sali. Ogłoszono więc przetarg, a dziś starosta Leszek Bajon podpisał umowę z wyłonionym wykonawcą.
- Umowa dotyczy stanu surowego otwartego. W ciągu dwóch tygodni będzie gotowy harmonogram prac, które powinny zakończyć się po dziewięciu miesiącach - mówił nam Krzysztof Łuksza, prezes zarządu wrocławskiej firmy LK Inwest, której robotnicy wejdą wkrótce na plac budowy.
Przy podpisaniu umowy byli też obecni uczniowie Zespołu Szkół Licealnych, którzy także nie mogą doczekać się nowego obiektu. - Był on już potrzebny już dawno. Teraz uczniowie będą wreszcie mieli przyzwoite warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych - mówił Jakub Czak, uczeń szkoły, a także wielokrotnie utytułowany płotkarz, osiągający znakomite wyniki w zawodach na całym świecie.

Nie tylko dla uczniów

Nowa sala gimnastyczna naszpikowana będzie nowoczesnymi rozwiązaniami. Będzie można pograć tu w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę, siatkówkę, a nawet uprawiać judo. A co najważniejsze, obiekt nie będzie służył wyłącznie uczniom Ogólniaka.
- Korzystać będą z niego mogli uczniowie także innych słubickich szkół oraz wszyscy mieszkańcy. Budynek będzie pełnić też funkcję sali widowiskowej, gdzie będą mogły odbywać się np. koncerty - tłumaczy starosta Leszek Bajon.

Kolejne dofinansowania?
Dlaczego nie?

Obiekt będzie miał wymiary: 18,5 x 40,4 oraz 10,7 m (wysokość). Zmieści się w nim 500 osób. W sali będzie szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych oraz zaplecza wraz z szatniami.
- W Wieloletniej Prognozie Finansowej powiatu słubickiego są środki na dalsze etapy budowy sali. Liczymy też na kolejne dofinansowania, m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki - mówił wicestarosta Robert Włodek, który wielokrotnie podkreślał zasługi M. Jaworskiej, która, będąc radną wojewódzką wraz z Grażyną Dereń, skutecznie zabiegała o tę ważną inwestycję.
Pieniądze są, wykonawca wyłoniony, a umowa podpisana. Teraz pozostaje poczekać na pierwsze wbicie łopaty! I rzecz jasna trzymamy kciuki za całą inwestycję!