Konkurs na prowadzenie Dziennego Domu SENIOR+ ogłoszony! Prace remontowe dobiegają końca, a otwarcie placówki już w styczniu! - Powiat Słubicki

Remont na ostatniej prostej

- Jeszcze tylko stolarka drzwiowa, toalety, wyposażenie kuchni i łazienek... Została sama wykończeniówka, koniec pracy coraz bliżej! - mówili nam robotnicy remontujący pomieszczenia, w których już wkrótce uruchomione zostanie miejsce dla naszych seniorów.

- Spokojnie, zdążymy na czas! - śmiali się.
Przypomnijmy: pierwsza tego typu placówka dla seniorów powstaje przy ul. Mickiewicza w Słubicach.
- Nasi seniorzy będą mieli wreszcie swoją przestrzeń, gdzie, otoczeni fachową opieką, będą mogli się spotykać i miło spędzać czas. Będą mogli tu także rozmawiać o swoich inicjatywach, które przyniosą korzyści wszystkim mieszkańcom naszego powiatu – mówi członek zarządu powiatu Amelia Szołtun.

Pieniądze z zewnątrz

Warto przypomnieć, że na powstanie Dziennego Domu SENIOR+ udało się pozyskać dofinansowanie z różnych źródeł: z rządowego program Senior+ przyznano 300 tys. zł na prace budowlane i wyposażenie placówki, zaś PFRON przekazał ok. 36 tys. zł na remont łazienek w nowym obiekcie.
- Cieszę się bardzo, że udało się wam zdobyć te pieniądze, i to w takim ekspresowym tempie! - nie kryje radości Jan Skałecki, znany regionalista z Kowalowa, członek Powiatowej Rady Seniorów. - Dla mnie, jako niepełnosprawnej osoby w podeszłym wieku, utworzenie tej placówki jest niezmiernie ważne. I oczywiście dla wszystkich seniorów naszego powiatu - dodaje pan Jan.
Trzymamy zatem kciuki za jak najszybsze zakończenie prac remontowych!

Konkurs na prowadzenie
Domu Seniora już ogłoszony!

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu został ogłoszony konkurs na prowadzenie Dziennego Domu SENIOR+ w 2019 roku. Oferty można składać do 7 grudnia, a informacje o konkursie znajdziecie tutaj: