Tłumy na słubickich obchodach święta niepodległości - Powiat Słubicki

- Niezależnie od naszych różnic i poglądów, wszyscy zgadzamy się co do jednego: niepodległa Polska to nasz skarb. Świętujmy zatem ten wielki jubileusz. Świętujmy wraz z naszymi rodzinami, przyjaciółmi, sąsiadami... Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy! - mówił dziś starosta Marcin Jabłoński podczas słubickich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Starosta przedstawił także krótki rys historyczny, m.in. wspomniał o osobach, które przyczyniły się do powrotu naszego kraju na mapę Europy.

Wśród licznie zgromadzonych w kościele pw. Ducha Świętego mieszkańców obecne były poczty sztandarowe, m.in. policji, straży pożarnej, środowisk kombatanckich i harcerskich, a także dzieci i młodzieży ze słubickich szkół.
Głos zabrał także burmistrz elekt Słubic Mariusz Olejniczak.
Pod koniec uroczystości przedstawiciele instytucji państwowych, szkół i organizacji pozarządowych złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową. Powiat słubicki, prócz starosty, reprezentowali: jego zastępca Leopold Owsiak oraz przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.