Seniorzy z obu stron Odry integrowali się podczas... grzybobrania - Powiat Słubicki

- Wprawdzie grzybów nie znaleźliśmy, ale nie żałujemy, bo i tak wspaniale się bawiliśmy! - mówili nam dziś roześmiani seniorzy z obu stron Odry, którzy integrowali się podczas pikniku w Nowym Młynie. To w ramach realizowanego przez nas projektu "Transgraniczna wymiana seniorów Powiatu Słubickiego i Odra – Szprewa".

Spotkanie rozpoczęła wycieczka śladem tajemnic Bobrowego Szlaku, połączona ze zbieraniem grzybów. Tych niestety było jak na lekarstwo. Nie zepsuło to jednak humoru naszym seniorom, którzy po powrocie z leśnej wyprawy rozpoczęli biesiadę przy rewelacyjnym żurku, bigosie i kiełbasie z rożna.
- To już kolejne spotkanie, integrujące naszych seniorów. Projekty realizowane przez powiat słubicki stawiają nie tylko na ich zdrowie, ale również rozrywkę, integrację i komfort - mówił obecny na spotkaniu wicestarosta Leopold Owsiak. Towarzyszyły mu członkinie zarządu powiatu: Amelia Szołtun i Danuta Sawicka oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach Anna Gołębiowska.Nie zabrakło także kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej Moniki Karasińskiej, która do Nowego Młyna przyjechała ze swoimi podopiecznymi.
Dzisiejszy piknik nie zamyka listy atrakcji, jakie czekają naszych seniorów w ramach wspomnianego projektu.
- Wkrótce zorganizowane zostaną warsztaty kulinarne na statku Zefir oraz bal seniorów, podczas którego zostanie podpisana umowa partnerska z Powiatowymi Radami Seniorów z Polski i Niemiec - zapowiada Łukasz Kaczmarek, współautor transgranicznego projektu.
- Doszliśmy do wniosku, że by wspomóc w różnych formach najstarszych mieszkańców naszej części pogranicza, należałoby poszukać pieniędzy na zewnątrz. Okazało się, że takich źródeł jest całkiem sporo, wystarczy tylko determinacja – podkreśla starosta Marcin Jabłoński.

Więcej zdjęć znadziecie na naszym profilu na Facebooku.

Bez tytulu copy copy copy copy copy copy