Hala warsztatowa przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wreszcie doczeka się remontu! - Powiat Słubicki

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że w ramach projektu „Rozwój infrastruktury edukacyjnej kształcenia zawodowego w powiecie słubickim” udało nam się pozyskać spore dofinansowanie na modernizację hali warsztatowej przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach.
A dziś w gabinecie starosty została podpisana umowa z wykonawcą, który już jutro wchodzi na plac budowy i rozpoczyna prace!

Jak zmieni się hala warsztatowa, której stan techniczny, delikatnie mówiąc, nie prezentuje się najlepiej?
Zacznijmy od tego, że po remoncie pomieszczeń korzystać z nich będą uczniowie kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu. Powstaną tu dwa stanowiska dydaktyczne, pracownie oraz zaplecze sanitarne i magazynowe.
Do praktycznej nauki zawodu wykorzystywane będą również korytarze. Zostaną na nich zamontowane m.in. tablice magnetyczne służące do planowania podczas praktycznych zajęć.
Remont hali będzie kosztować 964 tys. zł, z czego ok. 300 tys. zł pochodzi ze środków powiatu słubickiego. Prace mają zakończyć się w połowie listopada. Wtedy ponownie odwiedzimy halę warsztatową i porównamy efekt modernizacji ze zdjęciami, które znajdziecie na naszym profilu na Facebooku, a które zrobiliśmy dziś, podczas przekazania placu budowy. Gwarantujemy, że różnica będzie widoczna!