Ruszyło Święto Hanzy. Tu każdy znajdzie coś dla siebie - Powiat Słubicki

Bum! Wystrzałem z muszkietu, wspomaganym przez odgłos odszpuntowywanej przez burmistrzów Słubic i Frankfurtu wielkiej beczki piwa, rozpoczęło się dziś na moście granicznym(?) Święto Hanzy.

Podczas inauguracji tej największej na pograniczu polsko - niemieckim imprezy nie mogło zabraknąć występów dzieci z partnerskich miast Słubic - z Białorusi i Ukrainy oraz, rzecz jasna, tak ukochanych przez wszystkich bułek ze śledziem.
Mieszkańcom obu miast towarzyszyli także: wicestarosta słubicki Leopold Owsiak, wojewódzka radna Grażyna Dereń oraz przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza.
Jednak to dopiero początek. Za nami już piątkowy koncert Ich troje i Agnieszki Chylińskiej, a czeka nas jeszcze cały weekend świętowania! Oto program na sobotę i niedzielę (źródło: UM w Słubicach):

14 lipca 2018 (sobota)

• • 12.00 Prezentacje zespołów z miast partnerskich, Miasteczko uśmiechu, Transgraniczny piknik organizacji pozarządowych (łąki wzdłuż ul. Nadodrzańskiej)
  • • 18.30 Power Play (scena główna Słubice)
  • • 20.00 Margaret (scena główna Słubice)
  • • 20.30 Karat (scena główna Frankfurt)
  • • 22.00 Lemon (scena główna Słubice)
  • • 22.00 Dante Thomas (scena główna Frankfurt)
  • • 00.00 Boys (scena główna Słubice)

15 lipca 2018 (niedziela)

• • 15.00 Brandenburska Orkiestra Państwowa (scena główna Frankfurt)