Dziś Dzień Służby Publicznej - Powiat Słubicki

Święto to zostało ustanowione w 2003 r. przez ONZ, a jego obchody mają ma celu podkreślenie znaczenia usług publicznych i osiągnięć służby na rzecz mieszkańców oraz jej działalność dla rozwoju gospodarczego.
Służbę publiczną należy rozmieć szeroko: nie tylko jako urzędników centralnych i samorządowych, ale również jako np. policjantów, strażaków, pracowników służby zdrowia, szkół czy bibliotek.
Obchodzone dzisiaj święto jest znakomitą okazją do podsumowań, ale także zaplanowania kolejnych lat działalności. Dziękujemy Państwu za zaangażowanie, empatię i zrozumienie, które okazujecie wykonując Wasze codzienne obowiązki, jednocześnie pomagając mieszkańcom naszego powiatu.
Składamy Wam życzenia zdrowia, pomyślności i siły do podejmowania kolejnych, odpowiedzialnych wyzwań.

Starosta Słubicki Marcin Jabłoński
Przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza