Podziel się książką! To nic nie kosztuje! - Powiat Słubicki

Klasyka Juliusza Verne'a, "Quo vadis "Henryka Sienkiewicza i inne szkolne lektury, powieści przygodowe, romanse, a nawet "Pięćdziesiąt twarzy Greya" i "Gwiezdne wojny" - to tylko niektóre książki, jakie możecie znaleźć w holu starostwa.

To w ramach przypadającego dziś XV Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek.
- Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg - tłumaczy Maria Wałach, koordynatorka akcji bookcrossingu w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Słubicach. To właśnie stąd przyjechały do starostwa książki, które można całkowicie za darmo wziąć do domu. - W zamian można zostawić inną książkę, ale nie jest to warunek - podkreśla M. Wałach.
Za kilka dni książki biorące udział w bookcrossingu znajdą się także w innych miejscach na terenie Słubic. Popieramy!