Nasi seniorzy nie ustają w walce o Oddział Geriatrii - Powiat Słubicki

Przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów Barbara Kwiatkowska nie próżnuje! Wykonując postanowienia Rady, wystosowała pisma w sprawie utworzenia w torzymskim szpitalu Oddziału Geriatrii. Ich adresatami są: minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz dyrektor lubuskiego NFZ Piotr Bromber.

Pani Barbara przekazała również dokumenty w tej sprawie radnej wojewódzkiej, a jednocześnie członkowi Powiatowej Rady Seniora Grażynie Dereń, w celu przedstawienia ich w formie apelacji podczas sesji sejmiku.

lcp2

- Jesteśmy zadowowoleni z zaangażowania zarządu szpitala w organizację Ośrodka, a my, jako reprezentanci seniorów powiatu słubickiego jesteśmy zobowiązani zapewnić wsparcie w tej słusznej sprawie - podkreśla B. Kwiatkowska. -  Rozumiemy problemy szpitala związane z samodzielnym sfinansowaniem tego zadania, jednak chodzi tu o niewielkie pieniądze - zaznacza przewodnicząca.

- Nam, seniorom, potrzebna jest kompleksowa opieka, w jednym miejscu, w dodatku blisko naszego powiatu. Apel seniorów o godną kompleksową usługę  geriatryczną został przedstawiony wszystkim lubuskim organizacjom senioralnym, czego dowodem są listy podpisów. Wierzymy, że doczekamy się pozytywnego finału tej sprawy, a co za tym idzie - godnej nas, emerytów, opieki geriatrycznej - podsumowuje pani Barbara. Życzymy powodzenia!