Piknik Dobrych Uczynków otworzył serca naszych mieszkańców - Powiat Słubicki

- Dobre uczynki mają większą moc niż słowa, bo mówić może każdy, a niewielu wykona to, co powie - tymi słowami rozpoczęła sobotni Piknik Dobrych Uczynków Agnieszka Krawczyk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach wraz z przewodniczącą Rady Rodziców Izabelą Maćkowiak.

Na remont internatu

Piknik udało się zorganizować dzięki życzliwości i hojności sponsorów oraz zaangażowaniu rodziców i nauczycieli Ośrodka.
- Wspaniała słoneczna pogoda oraz pozytywna energia wszystkich przybyłych na festyn przyczyniły się do wielkiego sukcesu. Była nim fantastyczna zabawa, miło spędzony czas oraz zebranie dużej kwoty pieniędzy: aż 21.400 zł! Będą one przeznaczone na remont pomieszczeń w internacie Ośrodka - tłumaczy A. Krawczyk.

Atrakcje dla każdego

Nauczyciele i rodzice uczniów Ośrodka przygotowali szereg atrakcji: na scenie odbywały się występy zaproszonych zespołów artystycznych. Wokół rozgrywały się konkurencje sportowe dla dzieci, był kiermasz rękodzieła i taniej książki, stoisko promujące Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy W Słubicach, grill i domowe ciasta, chleb ze smalcem, napoje, świeżo wyciskane soki, swojska grochówka i wata cukrowa. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie oraz malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków.
Można było skorzystać z masażu i porad rehabilitantów, zadać pytanie dietetykom oraz zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru. Było także plenerowe studio ceramiki i garncarstwa.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się licytacja różnego rodzaju przedmiotów i usług, którą poprowadziła Marta Szymańska-Ptak.

Organizatorzy dziękują

Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta Marcin Jabłoński, jego zastępca Leopold Owsiak oraz członkowie zarządu powiatu: Amelia Szołtun i Danuta Sawicka.
Jak podkreślają organizatorzy, Piknik Dobrych Uczynków, mimo, że organizowany po raz pierwszy, spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców całego powiatu .
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wsparcia imprezy.

Więcej zdjęć z pikniku znajdziecie na naszym profilu na Facebook'u.