Osoby korzystające z koncentratora tlenu lub respiratora mogą ubiegać się o dodatek energetyczny z PFRON-u - Powiat Słubicki

Dofinansowanie przysługuje osobie posiadającej orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (w przypadku osób do 16 roku życia - orzeczenie o niepełnosprawności), która korzysta z koncentratora tlenu lub respiratora w ramach świadczenia udzielanego przez ośrodek domowego leczenia tlenem lub ośrodek wentylacji domowej. tj. pod opieką zespołu długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie lub pod opieką poradni / ośrodka / zespołu domowego leczenia tlenem.

Gdzie złożyć wniosek i w jakim terminie?

Wniosek składasz przez Internet, w Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW): https://sow.pfron.org.pl/  od 28 października 2024 r. do 30 listopada 2024 r. Wniosek zweryfikuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR).

Jaka jest kwota dofinansowania?

100 zł miesięcznie. Możemy zrefundować koszty poniesione od 1 lipca 2024 r.

Sprawdź zaświadczenie potwierdzające korzystanie z respiratora lub koncentratora tlenu!

Pamiętaj, że to podstawa do wypłaty dodatku. Sprawdź, czy wypełnione zaświadczenie zawiera wszystkie dane i czy zostało poprawnie podpisane.

Zaświadczenie może być:

• podpisane (wraz z pieczątką imienną) przez lekarza lub lekarza specjalistę lub fizjoterapeutę lub pielęgniarkę z zespołu realizującego świadczenie długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie lub pod opieką poradni/ośrodka/ zespołu domowego leczenia tlenem lub opieczętowane przez świadczeniodawcę (placówkę medyczną, która realizuje dla Ciebie opiekę domową)
    i podpisane przez osobę upoważnioną przez tę placówkę.

Koniecznie zapoznaj się również z informacji na stronie internetowej PFRON www.pfron.org.pl - komunikat z 21.08.2024 r. pod nazwą „Dodatek do energii elektrycznej dla osób korzystających z koncentratora tlenu lub respiratora” w zakładce „Aktywny samorząd”.