Starościn ekologiczną stolicą Polski - Powiat Słubicki

To wyjątkowe wydarzenie i niespotykana lekcja ekologii - dzisiaj i jutro Technikum Leśne w Starościnie jest gospodarzem Wioski dla Ziemi - Młodzieżowej Konferencji Ochrony Biosfery 2024, pod hasłem „Mój las”. – To od nas zależy, jaka będzie Ziemia przyszłych pokoleń – mówił dyrektor szkoły Przemysław Jarosik, podczas otwarcia konferencji. Zaraz potem rozstrzygnięto artystyczny konkurs ekologiczny dla dzieci i młodzieży.

Podczas konferencji, zorganizowanej wspólnie z czterdziestoma partnerami oraz dziesięcioma patronami (jednym z nich jest starosta Leszek Bajon), w ciekawy sposób prezentowane są działania edukacyjne poświęcone lasom, ochronie przyrody, ekologii, a także łowiectwu, zdrowiu i bezpieczeństwu.

Na boisku szkoły zaś trwa festyn ekologiczny, gdzie do dyspozycji uczestników jest kilkadziesiąt stanowisk interaktywnych. Nie zabraknie pokazów psów myśliwskich, ptaków drapieżnych, a także sprzętu leśnego i wojskowego. A to tylko część atrakcji, które czekają na ekologów w różnym wieku i z różnych krajów.

Brawo za pomysł i dziękujemy za zaproszenie!

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.