"Małe projekty - duże sukcesy" dla mieszkańców pogranicza - Powiat Słubicki

Jakie istnieją możliwości współpracy transgranicznej przy wsparciu Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Pro Europa Viadrina? O tym dyskutowali wczoraj eksperci, politycy, samorządowcy oraz mieszkańcy z obu stron Odry, podczas konferencji „Małe projekty – duże sukcesy”, która odbyła się w Collegium Polonicum.

Podsumowano historię owego funduszu – warto podkreślić, że od jego założenia zrealizowano łącznie ponad 4.000 polsko-niemieckich projektów, w których uczestniczyły setki tysięcy polskich i niemieckich mieszkańców naszego Euroregionu. Okazją do spotkania było także rozpoczęcie nowej edycji Funduszy Małych Projektów w Euroregionie Pro Europa Viadrina.

W konferencji wziął udział m.in. starosta Leszek Bajon, nie zabrakło burmistrz Słubic Marzeny Słodownik.

fot. Euroregion Pro Europa Viadrina