Kordian bohaterem tegorocznego Narodowego Czytania - Powiat Słubicki

Za nami trzynasta edycja Narodowego Czytania. Ta ogólnopolska akcja propagująca znajomość rodzimej literatury nie mogła się odbyć bez udziału słubickiej biblioteki.

Tym razem na warsztat wzięto „Kordiana”. I właśnie ten dramat Juliusza Słowackiego czytano dzisiaj na tarasie biblioteki. Z niełatwym językiem utworu zmierzył się m.in. naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w starostwie Wojciech Skwarek. Trzeba przyznać, że poradził sobie modelowo, zwłaszcza, iż czekały na niego takie oto wersy:

Cóż to, na ścianach gmachu pył spostrzegam brudny? / Tam w końcu pająk sidła zastawuje musze / Pył… pył… Ten pył mię bawi, świadczy gmach odludny.

Brawo! Jesteśmy pewni, że wieszcz Juliusz byłby dumny.