Starosta Leszek Bajon szefem Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego - Powiat Słubicki

Po raz pierwszy w historii słubicki starosta będzie pełnił tak ważne stanowisko – Leszek Bajon został wybrany przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego, podczas jego dzisiejszego posiedzenia w Żaganiu. Wiceprzewodniczącymi zostali: Anna Michalczuk (starosta żagański) oraz Mariusz Stokłosa (starosta nowosolski). Gratulujemy!

Czym jest ów konwent? Zacznijmy od tego, że jest ich szesnaście, czyli tyle, ile województw. Zostały powołane przez Związek Powiatów Polskich, a każdy z nich może współpracować z organami administracji rządowej i samorządowej. Konwent może przyjmować własne stanowiska lub opinie, a także kierować do zarządu ZPP pisma o podjęcie interwencji, w sprawach związanych z celami statutowymi związku.