Za nami czwarta odsłona Akademii Małego Leśnika - Powiat Słubicki

- Doskonała zabawa, połączona z edukacją. Szkoda, że to już koniec – mówili w kwaterze myśliwskiej w Rzepinie uczestnicy Akademii Małego Leśnika, podczas niedzielnego podsumowania tegorocznej edycji. Starosta Leszek Bajon objął imprezę swoim patronatem i ufundował upominki dla młodych miłośników lasu.

-To był niezwykle ambitny i interesujący czas, spędzony ze wspaniałymi ludźmi - nie kryje radości Damian Utracki, koordynator Akademii i regionalista.

Bo trzeba przyznać, że tegoroczna odsłona obfitowała w mnóstwo atrakcji: spacer po okolicy, wycieczka rowerowa do szkółki leśnej, wyjazd do Twierdzy Kostrzyn i Parku Narodowego „Ujście Warty”, nie zabrakło biwaku na jeziorem, grzybobrania, a nawet wspólnego budowania… hotelu dla owadów.

IV edycja Akademii Małego Leśnika przeszła do historii. Jednak już odliczamy czas do następnej, jubileuszowej!