W powiecie słubickim zabrzmiał pierwszy dzwonek! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- Pierwszoklasistom mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wybierając tę szkołę dokonali właściwego wyboru. Tutejsza kadra z powodzeniem przygotuje was do matury i do życia we współczesnym świecie – mówił dziś starosta Leszek Bajon, podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół Licealnych w Słubicach.

Inauguracja roku szkolnego odbyła się także w innych szkołach powiatowych. I tak, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym uczniów, nauczycieli i rodziców przywitała zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w starostwie Patrycja Harasimowicz wraz z głównym specjalistą ds. oświaty Grażyną Bajon.

Jako że w CKZiU od nowego roku szkolnego rusza klasa wojskowa (będzie do niej uczęszczać 26 uczniów), nie zabrakło przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Starosta był również uczestnikiem wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego, która tym razem miała miejsce w Słubicach. Uroczystości w Szkole Podstawowej nr 2 poprzedziła msza w kościele pw. Ducha Świętego, a prócz uczniów, nauczycieli oraz rodziców brali w nich udział m.in. organizatorzy, czyli: wojewoda Władysław Dajczak, lubuska kurator oświaty Ewa Rawa oraz burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

Dziękujemy za zaproszenie, a uczniom i nauczycielom życzymy wszystkiego, co najlepsze w nowym roku szkolnym!

Więcej zdjęć z dzisiejszych uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Udostępnij