Mamy 600 tysięcy złotych z budżetu państwa na nową karetkę! To jednak nie wszystko! - Powiat Słubicki

Dobra passa naszego szpitala trwa w najlepsze; niedawno zostało oddane do użytku lądowisko dla śmigłowców medycznych, cały czas trwa także termomodernizacja lecznicy, która sukcesywnie wzbogaca się o sprzęt, nie wspominając o nowym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Wkrótce dojdzie również nowa karetka. – Niebawem ruszy przetarg na jej zakup, dlatego pojazd wraz z niezbędnym wyposażeniem pojawi się u nas jeszcze w tym roku – deklaruje starosta Leszek Bajon, który wraz z prezesem szpitala Adamem Koniukiem odebrał dziś w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim pismo od wojewody Władysława Dajczaka w tej sprawie.

Jak udało się pozyskać owo dofinansowanie z budżetu państwa? Otóż decyzją ministra zdrowia ci, którzy przekazali swoje karetki walczącej Ukrainie, otrzymali po 600 tysięcy złotych na zakup nowej. A że jeden z ambulansów, będący dotychczas na stanie słubickiej lecznicy, trafił jeszcze w czerwcu za wschodnią granicę, dotacja popłynęła także do powiatu słubickiego.

Teraz pozostaje czekać na nowy pojazd, wyposażony w supernowoczesny sprzęt.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. – Prócz karetki słubicki szpital dostanie urządzenie do kompresji klatki piersiowej oraz przenośny respirator, do stosowania m.in. w ambulansach - wylicza A. Koniuk.

Dziękujemy!

Zadanie jest dofinansowane ze środków budżetu państwa.

Zdjęcie górne: Lubuski Urząd Wojewódzki

369035446 1435220934000482 4015881736903185989 n