Nareszcie! Smogóry doczekały się nowego chodnika! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

- Cudownie! Piękne widoki, wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie! – nie kryli radości mieszkańcy Smogór, których spotkaliśmy spacerujących po nowo wybudowanym, długo wyczekiwanym chodniku w ich wsi.

Ma on ponad kilometr i łączy dwie części miejscowości, między którymi biegnie szosa – do tej pory, chcąc dostać się na przykład do szkoły, wiejskiej świetlicy czy do sklepu, trzeba było pokonać odcinek wzdłuż tej ruchliwej drogi. Teraz to się zmieniło.

Starosta Leszek Bajon dotrzymał słowa: dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim i gminą Ośno Lubuskie budowa została doprowadzona do końca. - Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Widać, że nowy chodnik im służy – mówił starosta podczas dzisiejszego otwarcia pieszego ciągu. Towarzyszyli mu powiatowi radni: Krzysztof Bohuszko i Bogdan Hajkowicz, nie zabrakło Józefa Apanowicza, który najbardziej zabiegał o środki na budowę chodnika. I wreszcie dopiął swego. - Dawno nie byłem tak szczęśliwy - cieszył się radny.

- W ramach naboru do Lubuskiego Funduszu Samorządowego udało się pozyskać na ten cel 250 tysięcy złotych – dodał członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, podkreślając, że podobnych inwestycji nie udałoby się przeprowadzać, gdyby nie zapał samych mieszkańców i społeczników.

Trzeba nadmienić, że około 52 tysiące złotych dołożyła gmina Ośno Lubuskie, reszta potrzebnej kwoty (około 227 tysięcy złotych) pochodzi z budżetu powiatu słubickiego.

Udostępnij