Droga z Cybinki do Kłopotu idzie do remontu - Powiat Słubicki

Czas najwyższy, bo jej stan od dawna spędzał sen z oczu kierowców. Na szczęście widok ze zdjęcia wkrótce będzie wspomnieniem - to dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach którego udało się nam pozyskać prawie 3,3 mln złotych.

Jako, że modernizacja drogi wymaga większych nakładów, reszta potrzebnej kwoty pochodzi z budżetów powiatu słubickiego i gminy Cybinka (około 2,2 mln złotych).

Dziś starosta Leszek Bajon oraz członek zarządu powiatu Sebastian Łukaszewicz (nie zabrakło wicestarosty Roberta Włodka i skarbnika powiatu Grażyny Neumann) podpisali odpowiednią umowę z wykonawcą. Zgodnie z jej treścią, wyremontowany zostanie ponaddwukilometrowy odcinek drogi z Cybinki do Kłopotu. Będzie też nowy chodnik oraz zjazdy. Prace rozpoczną się niebawem, a potrwać mają jedenaście miesięcy. Powodzenia!