Kolejne miliony dla naszego szpitala! - Powiat Słubicki

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
There is no translation available.

Jak wiadomo, prace przy termomodernizacji słubickiego szpitala trwają na całego. Stało się to możliwe dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, który przeznaczył na ten cel początkowo 5 milionów złotych ze środków unijnych, by jakiś czas później "dorzucić" następny milion, zaś w marcu jeszcze 1,7 miliona.

Okazało się, że to nie koniec! Wczoraj bowiem starosta Leszek Bajon oraz prezes lecznicy Adam Koniuk wraz z wiceprezes Magdaleną Wiadomską-Łażewską podpisali z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim aneks na kolejne dofinansowanie – tym razem wynosi ono około 2,7 mln zł!

Dodatkowa kasa na pewno się przyda i pozwoli doprowadzić prace do końca. Bo trzeba podkreślić, że termomodernizacja to nie tylko docieplenie budynku i kolorystyka; zostaną także wymienione okna, piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacje c.o. i elektryczna – w całym szpitalu będzie oświetlenie LED. Nie zabraknie również pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych.

– Jest to drugi etap modernizacji naszego szpitala, bo pierwszym było wybudowanie nowoczesnego SOR-u. Spełniamy zatem daną obietnicę: słubicka lecznica staje się obiektem na miarę XXI wieku – nie krył radości starosta, dziękując za kolejne wsparcie.

Prace mają zakończyć się w listopadzie. Trzymamy kciuki!

Udostępnij