Pół wieku z sercem! - Powiat Słubicki

„Nasza szkoła ma patrona, który uczy nas, jak kochać” – to fragment hymnu szkoły, ułożonego przez... nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, świętującego dziś 50-lecie utworzenia!

Hymn nawiązuje do Janusza Korczaka. A jako, że słynny lekarz i autor "Króla Maciusia I" stał się niedawno patronem ośrodka, powód do fetowania okazał się podwójny.

I trzeba przyznać, że uczniowie, wraz ze swoimi opiekunami i dyrektorką Alicją Pietrzyk na czele, stanęli na wysokości zadania: fantastyczny program artystyczny, prezentacja szkoły, wręczenie nagród laureatom międzyszkolnego konkursu o Korczaku, a także: odsłonięcie tablicy z nowym patronem i wspomnienia. Nie zabrakło wielkiego tortu i... tak, tak, kilku łez wzruszenia – słowem: impreza przygotowana na medal. - Bo i taki jest cały Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy – zauważył starosta Leszek Bajon, pod którego patronatem zorganizowano dzisiejsze obchody.

– Zawsze, kiedy stąd wychodzę, myślę sobie o ogromie i znaczeniu pracy, jaką wkładają tutejsi pedagodzy w rozwój swoich podopiecznych – dodał starosta. Towarzyszyli mu: wicestarosta Robert Włodek oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Chustecki.

To był wspaniały dzień. Dziękujemy za zaproszenie i niezwykłe emocje!

Więcej zdjęć z dzisiejszej uroczystości znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.