Oni znają się na walce z żywiołem jak mało kto! - Powiat Słubicki

Jakie istnieją rodzaje natarć prowadzonych podczas gaszenia pożarów? Jaka jest definicja obrony? I czym jest strefa pożarowa? Między innymi z takimi pytaniami musieli poradzić sobie uczestnicy dzisiejszych, powiatowych eliminacji turnieju "Młodzież zapobiega pożarom" w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach.

Zmagania odbyły się w trzech kategoriach: klasy I-IV i V-VIII szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe. Turniej dofinansował starosta Leszek Bajon, który, przypomnijmy, jest również prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Słubicach. Starosta wręczał także nagrody najlepszym. A oto oni:

• III miejsce w kategorii szkół podstawowych (klasy I-IV) zajął Natan Dydyna, II nagrodę wywalczyła Nela Ossowska, a najlepiej spisał się Paweł Baran.
  • Wśród uczniów klas V-VIII najlepsza okazała się Maja Walczak, przed Sebastianem Pawłowskim i Filipem Wróblem.
  • Z kolei I miejsce wśród uczniów szkół ponadpodstawowych zajął Szymon Czaja, zaś II – Zuzanna Szymańska.

Gratulujemy! Zdobywcy I i II miejsc będą reprezentować powiat podczas eliminacji wojewódzkich turnieju, które jeszcze w kwietniu odbędą się w Żaganiu.

W imieniu starosty życzymy powodzenia!

Więcej zdjęć z dzisiejszych eliminacji znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.