W starostwie ruszył Punkt Informacyjno-Konsultacyjny dla obywateli Ukrainy - Powiat Słubicki

Ukraińcy znajdą tu fachową pomoc – będą mogli się poradzić m.in. w sprawach warunków i możliwości zatrudnienia, doradztwa zawodowego czy uzyskania wsparcia psychologicznego oraz bezpłatnej pomocy prawnej. Punkt znajduje się w budynku przy ul. Piłsudskiego 19, w pomieszczeniu nr 109, nad Wydziałem Komunikacji i Dróg.

W każdy poniedziałek do dyspozycji petentów z Ukrainy jest pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, zaś w środy - z Powiatowego Urzędu Pracy.

Godziny otwarcia Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego dla obywateli Ukrainy:

•  Poniedziałki – 12.00-14.00,
  •  Środy – 8.00-10.00.

W pozostałych dniach informacji na temat funkcjonowania punktu udziela Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 95 777 2090) oraz Biuro Obsługi Interesanta (tel. 95 777 0200), w godzinach urzędowania starostwa.

To jednak nie wszystko – na terenie terminala w Świecku utworzono Miejsce Czasowego Zakwaterowania dla obywateli z Ukrainy. Będzie ono wykorzystywane w sytuacji, gdy wszystkie podobne miejsca na terenie powiatu będą zajęte.

Obiekty utworzono ze środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski, przeznaczonych na dofinansowanie zadań z zakresu zarządzania kryzysowego, w tym także na pomoc obywatelom Ukrainy.