W Ośnie Lubuskim podziękowano rolnikom - Powiat Słubicki

Gminne dożynki w Ośnie Lubuskim za nami! Dożynki to ludowe święto, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Bez pracy rolników nie byłoby chleba, nie byłoby dożynek, a nas na dożynkach.

W sobotę, na zaproszenie burmistrza Stanisława Kozłowskiego, chlebem dożynkowym częstował uczestników starosta słubicki Leszek Bajon, a pomagali mu: przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza i radny Krzysztof Bohuszko. Dziękujemy burmistrzowi Ośna Lubuskiego za wspaniałą atmosferę, wyśmienite gołąbki i możliwość podziwiania pięknych wieńców dożynkowych.

Ps. Sceną muzyczną zawładnął Michał Szpak.