Oddaliśmy hołd bohaterom i ofiarom najkrwawszej z wojen - Powiat Słubicki

Emocjonujące wystąpienie starosty Leszka Bajona, które z pewnością zostanie na długo w pamięci zebranych, apel, salwa honorowa oraz wielowyznaniowa modlitwa o pokój – tak było wczoraj w Świecku, podczas obchodów 83. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.

Staroście towarzyszyli: wicestarosta Robert Włodek oraz przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza wraz ze swoimi zastępcami: Ryszardem Chusteckim i Bogdanem Hajkowiczem. Nie zabrakło powiatowych radnych i sztandaru powiatu słubickiego.

Hołd ofiarom najkrwawszej z wojen oddał także burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak wraz z szefem frankfurckiej Rady Miejskiej Wolfgangiem Neumannem. Licznie przybyli przedstawiciele służb mundurowych, instytucji, szkół oraz stowarzyszeń i organizacji, m.in. słubickiego koła Związku Sybiraków, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Słubickiej oraz Dzieci Wojny.

Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym ofiary hitlerowskiego obozu pracy „Oderblick”.