W powiecie słubickim zabrzmiał pierwszy dzwonek! - Powiat Słubicki

- Za każdym razem, gdy tu jestem, niezmiernie się cieszę. Bo to, co odróżnia tę szkołę od innych placówek oświatowych, to nie tylko nauka i wychowanie, ale także miłość i empatia – mówił dziś starosta Leszek Bajon, podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słubicach. Towarzyszyła mu radna Monika Karasińska.

Jak pisaliśmy niedawno, od dziś Ośrodkiem kieruje Alicja Pietrzyk. – Nie możemy jednak zapomnieć o zasługach dotychczasowej pani dyrektor, której serdecznie dziękuję za dobrą współpracę – dodał starosta, wręczając Agnieszce Krawczyk bukiet kwiatów oraz piękną kompozycję, wykonaną przez wychowanków Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego odbyła się także w innych szkołach powiatowych. I tak, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uczniów, nauczycieli i rodziców przywitali: przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Kołosza oraz jego zastępca Ryszard Chustecki, zaś w Zespole Szkół Licealnych – naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w starostwie Wojciech Skwarek.

I my życzymy wszystkiego co najlepsze w nowym roku szkolnym!