W Pałacu Kultury o płacach medyków - Powiat Słubicki

- Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze, jednak musimy pamiętać także o pracownikach służby zdrowia - zaznaczał wczoraj w Warszawie starosta Leszek Bajon.

Podczas spotkania w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki szefowie szpitali z całej Polski (w tym prezes szpitala w Torzymiu Katarzyna Lebiotkowska), a także kilkuset prezydentów, starostów i burmistrzów zastanawiało się, jak katastrofalne skutki finansowe dla szpitali powiatowych może mieć ustawa o podwyżkach dla pracowników systemu opieki zdrowotnej.

- Sporo uwagi poświęcono następstwom finansowym dla szpitali, wynikającym z uchwalonej w maju ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych - mówił po spotkaniu starosta.