Nasi seniorzy wyruszyli "Marszem po zdrowie" - Powiat Słubicki

Ruch to zdrowie! A już na świeżym powietrzu to obowiązkowo. Doskonale zdają sobie z tego sprawę nasi seniorzy z Dziennego Domu Senior+, którzy zainaugurowali dziś w Nowym Młynie projekt "Marsz po zdrowie", realizowany przez stowarzyszenie "Wsparcie" i dofinansowany z budżetu powiatu słubickiego.

W najbliższych miesiącach uczestnicy będą spotykać się raz w tygodniu, by doskonalić formę dzięki Nordic Walking. Pierwszemu treningowi przyglądał się starosta Leszek Bajon. Najpierw rozgrzewka, a potem cała naprzód leśnymi ścieżkami! Po wszystkim kiełbaski z grilla i niskokaloryczne ciasto musiały smakować wyśmienicie.

Jednak marsze z kijkami to nie wszystko. - Seniorów czekają także warsztaty kulinarne oraz udział w przedstawieniu teatralnym, propagującym zdrowy styl życia - mówiła Karolina Rudzińska ze stowarzyszenia. Brawo za kreatywność! Więcej zdjęć z inauguracji projektu znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

____________

Projekt dofinansowano ze środków powiatu słubickiego, w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2022 roku.